Zimní recept, jak se zbavit seborey jednou provždy

Zimní recept, jak se zbavit seborey jednou provždy

Trápí vás v zimních měsících svědění pokožky hlavy a žluté šupinky ve vlasech, které připomínají lupy? Tak zbystřete. Může se jednat o seboreu, která dokáže velmi znepříjemnit život. S pomocí speciální konopné kosmetiky se jí můžete rychle zbavit a předejít i jejímu návratu.

V chladných zimních měsících dostává lidský organizmus pořádně zabrat. Mrazivé počasí škodí zejména pokožce, která vlivem střídání teplot šupinatí, praská a svědí. Své o tom ví lidé trpící seboreou neboli seboroickou dermatitidou. Ke zhoršení dochází právě v zimě při nošení pokrývek hlavy a při přechodech z tepla do zimy.

Co je to seborea?

Seborea je chronické kožní onemocnění. Není závažné ani nakažlivé, ale může se projevit v každém věku. Objevuje se spíše u mužů, a to z důvodu vyšší aktivity testosteronu. Seborea se nejčastěji vyskytuje ve vlasech, a proto je často zaměňována s lupy. Hlavními příznaky jsou totiž nažloutlé mastné šupinky, které se z pokožky hlavy odlupují. Na rozdíl od lupů doprovází seboreu i zarudlá pokožka a nepříjemné svědění.

Proč vzniká seborea?

Příčiny vzniku seborey nejsou doposud známy. Za nemocí stojí kvasinka rodu Malassezia, která se živí mazem na pokožce a produkuje olejové kyseliny. Při jejím přemnožení dochází k zánětu a rychlejší tvorbě nových buněk. Odumřelé kožní buňky se pak projeví jako šupiny, lupy a krusty. Spouštěčem seborey je nejčastěji stres a genetická predispozice. Dále také mastná pokožka, nezdravý životní styl (nadměrná konzumace alkoholu a tuků) a nedostatek vitamínu B.

Porazte seboreu nákupem v lékárně!

Osvědčeným pomocníkem při boji se seboreou, lupénkou nebo atopií ve vlasech je konopí. Jedničkou na trhu je Capillus šampon seborea od značky Cannaderm. Díky svému přírodnímu složení nedráždí pokožku hlavy, a především rychle a dlouhodobě ulevuje od nepříjemného svědění. Konopný olej a extrakt pomáhají k přirozené obnově pokožky. Sůl z Mrtvého moře společně s grepovými semínky ničí přemnožené kvasinky. Pravidelným používáním šamponu tak vyřešíte nejen akutní stav, ale i opakovaný návrat potíží. Pro efektivnější účinek můžete zároveň používat Capillus vlasové sérum seborea.

Zimní recept, jak se zbavit seborey jednou provždy


9.2.2021, | Rubrika: KRÁSA A SEX | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

De-press De-press
osvědčený doplněk stravy, který byl vyvinut pro dosažení dobré nálady, duševní a fyzické pohody, snížení únavy a vyčerpání a vyrovnání se s pocity úzkosti a stresu. » více o produktu

 
Anketa

Co vám pomáhá v boji s únavou?

Archiv anket