Chraňte svůj zrak v každém ročním období!

Chraňte svůj zrak v každém ročním období!

Sluneční paprsky, vítr, mlha a sněžení. Naše oči jsou namáhány za každého počasí. Přidejme k tomu neustálé koukání do počítače a mobilu nebo přetopené místnosti a máme na problém zaděláno. Potíže s očima trápí stále více lidí, a proto je nutné náš zrak chránit.

Během zimních měsíců dostává lidský organizmus pořádně zabrat a zejména náš zrak. Dny jsou krátké a přirozeného světla je podstatně méně. Delší dobu tak trávíme při umělém osvětlení a naše oči jsou více namáhány. Zatěžkávací zkouškou je střídání teplot a přechod ze zimy do vytopených prostor. Nebezpečný je i silní vítr nebo sluneční paprsky, které se nepříjemně odrážejí od sněhu a mohou nám více uškodit než při pobytu u moře.

Jak poznám syndrom suchého oka?

Nadměrné slzení v zimě není nic nezvyklého. Jedná se pouze o přirozenou reakci organizmu na změnu teploty a větrné počasí. Problém nastává, když je systém produkce a distribuce slz narušen. Tzv. syndromem suchého oka neboli poruchou zvlhčování trpí jeden z pěti dospělých. Nejčastěji se projevuje pálením, řezáním, zarudnutím či svěděním. Častý je také pocit cizího předmětu v oku nebo problém se zaostřením.

Proč k tomu dochází?

Příčinou nedostatečné produkce slzného filmu je nejčastěji stáří. Tyto problémy se objevují u lidí středního a vyššího věku nebo u žen po menopauze. Může se však jednat i o nežádoucí účinek některých léků, např. betablokátory, antikoncepční pilulky nebo prášky na spaní. Stále častěji však pociťují problémy s očima osoby, které se často zdržují v přetopených, nevětraných či zakouřených prostorech. Problémy s řezáním a nedostatečným zvlhčením oka mohou mít i lidé, kteří nosí kontaktní čočky nebo delší dobu pracují s počítačem.

Porazte oční problémy nákupem v lékárně!

Základním pravidlem pro unavené oči je omezit sledování televize a práci s počítačem. Dále více větrat nebo používat zvlhčovač vzduchu. Doporučují se i pravidelné procházky v přírodě. Skvělým pomocníkem jsou i lubrikační kapky nebo tablety s obsahem luteinu. Právě ten obsahuje jedinečný doplněk stravy Ocutein® Brillant Lutein 25 mg z prémiové řady Da Vinci Academia s nejvyšším množstvím luteinu* a vitaminem A pro maximální a dlouhodobý účinek. Jako jediný obsahuje také fosfatidylcholin a další účinné látky. Například zinek přispívající k udržení normálního zraku a selen a měď, které přispívají k ochraně buněk před oxidačním poškozením.

Rychlým řešením unavených očí jsou také oční kapky OCUTEIN® SENSITIVE PLUS, které mírní podráždění způsobené vnějšími vlivy. V jejich složení naleznete hyaluronát sodný zajišťující lubrikační a hydratační účinek a extrakt z borůvek, který pomáhá ulevit od pocitu unavených očí a přispívá k udržení dobrého zraku. Díky šetrnému složení je tento zdravotnický prostředek určen i pro velmi citlivé oči. Oční kapky je možné aplikovat přímo na kontaktní čočky a díky prodloužené trvanlivosti je lze používat až 90 dní po prvním použití.

Nepodceňte přípravu na jaro!

Pokud patříte mezi alergiky, určitě nevítáte jaro s otevřenou náručí. Alergie na pyl a její projevy trápí v dnešní době stále více lidí. Jak skoncovat s nepříjemným slzením, svěděním, řezáním, otoky a zarudnutím očí? Stačí mít u sebe malého pomocníka z lékárny – hydratační oční kapky OCUTEIN® ALLERGO z prémiové řady Da Vinci Academia. Rychle poskytují potřebnou úlevu a osvěžení pro vaše oči při projevech senné rýmy a alergií. Složení tohoto zdravotnického prostředku obsahuje tekutý extrakt rostliny Helichrysum italicum, jenž má protizánětlivý a stahující účinek. Výhodou je dlouhá trvanlivost (90 dní od prvního otevření) a možnost aplikace i na kontaktní čočky.

Chraňte svůj zrak v každém ročním období!

Chraňte svůj zrak v každém ročním období!

Chraňte svůj zrak v každém ročním období!


25.2.2021, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

AU-MEDIC blokátor bolesti AU-MEDIC blokátor bolesti
je zdravotnický prostředek, který obsahuje 4 ks crystal tapů. Každý crystal tape lze samostatně oddělit a použít. Účinnost 1 ks tapu je až *1 týden, dle místa aplikace. Každý kus odtrhněte samostatně, na místě značení. » více o produktu

 
Anketa

Jak řešíte bolesti zad, svalů a kloubů?

Archiv anket