Mějte cholesterol pod kontrolou!

Mějte cholesterol pod kontrolou!

Odhalila u vás preventivní prohlídka zvýšenou hladinu cholesterolu? Nevymlouvejte se na dědičnost a změňte svůj životní styl. Stačí upravit jídelníček a zařadit vhodné doplňky stravy z lékárny, které dostanou váš cholesterol do rovnováhy.

Co je to cholesterol?

Cholesterol je látka, která je přítomná v každém živém organizmu. Díky cholesterolu dokáže naše tělo zpracovávat tuky, pomáhá při stavbě buněčných membrán a je potřebný při tvorbě hormonů a vitaminu D. Pro lidský organizmus je tak nepostradatelný.

Část cholesterolu si naše tělo vyrábí samo, zbytek přijímáme ve stravě. Problém nastává v případě, kdy konzumujeme hodně jídel s vysokým obsahem tuků a cukrů a hladina cholesterolu tak nebezpečně stoupá.

Strašák jménem cholesterol

U cholesterolu rozlišujeme tři základní hodnoty. První hodnotou, kterou lékař sleduje je hladina celkového cholesterolu v krvi. Ta by se měla pohybovat do 5,00 mmol/l (milimolů na litr). Za zvýšený cholesterol je považována hodnota od 5,01 do 6,5 mmol/l. Lidé s hodnotou nad 6,5 mmol/l, která je označována jako riziková, by měli být na pozoru a výrazně změnit svůj životní styl.

Další dvě hodnoty, které je nutno sledovat je HDL neboli „hodný“ cholesterol a LDL neboli „zlý“ cholesterol. HDL pomáhá vracet nadbytek cholesterolu z krve do jater, kde je odbouráván, a proto je pro náš organizmus důležitý. Naopak LDL má schopnost usazovat se na cévních stěnách.

Rizika spojená s vysokým cholesterolem

Vysoká hladina cholesterolu patří mezi nejvýznamnější faktory vzniku kardiovaskulárních onemocnění, jelikož docházení k omezení průchodnosti cév. To může mít za následek infarkt myokardu, cévní mozkovou příhodu, ucpávání cév a další onemocnění oběhové soustavy. Zvýšená hladina cholesterolu se netýká jen starší části populace. Trápí i mladé lidi a stále častěji také děti. Může za to nedostatek pohybu, sedavý způsob života a nezdravý jídelníček.

Léky plné vedlejších účinků

Pokud vám lékař sdělil, že je vaše hladina cholesterolu v krvi vysoká, nejspíše vám předepíše medikaci. Nejčastěji jsou v takovém případě nasazovány statiny, které snižují tvorbu cholesterolu v játrech. Jejich užívání sebou nese i řadu vedlejších účinků a rizik, jako je například poškození jater a ledvin, bolesti kloubů a další. Jakmile vám je lékař jednou předepíše, už se bez nich neobejdete a musíte je užívat do konce života.

Změna životního stylu

Jestli je vaše hladina cholesterolu jen zvýšená, pak máte ještě šanci dostat cholesterol opět do normálu. Základem je omezit příjem tučných jídel, sladkostí, alkoholu, uzenin a polotovarů a přidat do svého jídelníčku ovoce, zeleninu, celozrnné pečivo, ryby a zdravé tuky. Důležité je mít dostatek pohybu a užívat vhodné doplňky stravy.

Zázračná houba Reishi

Účinky zázračné houby Reishi objevili naši předci již před mnoha staletími. Díky obsahu několika účinných látek, včetně triterpenoidů, polysacharidů a peptidoglykanů, má pozitivní vliv na naše zdraví v několika směrech, a ne nadarmo se nazývá houbou nesmrtelnosti nebo dlouhověkosti. Podporuje imunitní a kardiovaskulární systém, reguluje cukr v krvi, snižuje krevní tlak, pomáhá při výskytech oparů a v neposlední řadě je skvělým pomocníkem v boji se zvýšenou hladinou cholesterolu.

Zázrak REISHIA z lékárny!

Houba Reishi má velice pevnou buněčnou strukturu a vyznačuje se hořkou chutí. Proto se v kuchyni moc nevyužívá. Dnes jsou však již dostupné různé doplňky stravy s obsahem Reishi, ať už ve formě prášku, nebo kapslí. Vyzkoušet můžete doplněk stravy z lékárny ReishiA 800mg EXtractum, který obsahuje 100% čistý extrakt této houby, jenž zaručuje maximální kvalitu i účinnost. Výběr hub zde podléhá speciálním kritériím a díky použití kvalitní extrakce zajišťuje ReishiA 800mg EXtractum vyšší účinnost a vstřebatelnost látek do organizmu.

Mějte cholesterol pod kontrolou!CannamediQ® Cholestmizin je jedinečný přípravek s konopím, monakolinem a zeleným čajem pro optimalizaci hladiny cholesterolu v krvi a ochranu kardiovaskulárního systému. Přírodní složení na bázi konopí a rostlinných extraktů zajišťuje vysokou účinnost a maximální bezpečnost užívání bez vedlejších účinků.


29.3.2021, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

AU-MEDIC blokátor bolesti AU-MEDIC blokátor bolesti
je zdravotnický prostředek, který obsahuje 4 ks crystal tapů. Každý crystal tape lze samostatně oddělit a použít. Účinnost 1 ks tapu je až *1 týden, dle místa aplikace. Každý kus odtrhněte samostatně, na místě značení. » více o produktu

 
Anketa

Jak řešíte bolesti zad, svalů a kloubů?

Archiv anket