Konopné řešení vašich problémů

Konopné řešení vašich problémů

Konopí je všestranná bylinka, která je pro své blahodárné účinky na lidské zdraví využívána již po staletí. V současné době lidé stále častěji řeší své problémy přírodní cestou a dlouho tabuizované konopí nabírá opět na popularitě.

Nejčastěji se v medicíně využívá extrakt z konopného semínka bohatý na rostlinné polyfenoly, tzv. kanabisiny. Konopné semínko však obsahuje také celou škálu zdraví prospěšných látek. Nalezneme v něm vysoký podíl bílkovin, proteinů, omega-mastných kyselin a řadu vitamínu a minerálů.

Konopí má pozitivní vliv na cévní a kardiovaskulární systém. Snižuje hladinu cholesterolu, posiluje imunitní systém, zlepšuje paměť a pomáhá udržovat krásné a zdravé vlasy a pleť, takže se využívá i při kožních nemocech, jako je lupénka, ekzém nebo akné. Konopné semínko se doporučuje i při léčbě Parkinsonovy choroby a je vhodné ho užívat jako prevenci při fyzické a psychické zátěži.

Když je problém hypertenze

Hypertenze neboli zvýšený krevní tlak je velmi rozšířený a trápí téměř 40 % dospělé populace u nás, přičemž asi čtvrtina postižených o svém problému ani neví. Optimální tlak zdravého člověka je 120/80 mmHg. Hodnoty převyšující 130/85 mmHg jsou považovány za zvýšené. Pokud se hypertenze neléčí, může vést k životu nebezpečným stavům, jako je srdeční selhání či cévní mozková příhoda. Vetší riziko ke vzniku hypertenze mají obézní lidé, kuřáci a lidé vyššího věku. Velkou roli zde hraje genetika a životní styl. Prevencí před zvýšeným krevním tlakem je zdravá a vyvážená strava, dostatek pohybu a omezení stresu.

Pokud je váš krevní tlak zvýšený, můžete jej dostat do normálu pomocí změny životosprávy a vhodných doplňků stravy. Zaměřujte se na prostředky na přírodní bázi, zejména s obsahem konopného semínka, hlohu, vinné révy či šafránu. To vše v sobě obsahuje jedinečný přípravek z lékárny Hypetezin. Hloh, obsažený v tomto doplňku stravy, podporuje rovnováhu krevního tlaku a zmírňuje nervové napětí. Vinná réva příznivě ovlivňuje krevní tlak a chrání naše buňky před volnými radikály. Duševní pohodu a dobrou náladu navazuje šafrán. Pomůže také konopí, které pozitivně ovlivňuje stav srdce.

Jak na vysoký cholesterol?

Problém s vysokým cholesterolem trápí až 70 % populace ve věku 25–64 let a není výjimkou, že se s ním potýkají i děti. Může za to špatná životospráva, sedavý způsob života, případně i vrozené dispozice. Cholesterol je ale látka, která je pro naše tělo životně důležitá. Část cholesterolu si tělo vyrábí samo a zbytek přijímá ve stravě. Problém však nastává v případě konzumace jídel s vysokým obsahem tuků a cukrů, kdy hladina cholesterolu nebezpečně stoupá. Lidé se zvýšenou hladinou cholesterolu jsou více ohroženi vznikem kardiovaskulárních onemocnění, jelikož dochází k omezení průchodnosti cév. To může mít za následek infarkt myokardu, cévní mozkovou příhodu, ucpávání cév a další.

Pokud vám lékař předepíše léky na vysoký cholesterol, budete je muset užívat pravděpodobně až do konce života. Proto je lepší tomuto stavu předejít změnou životosprávy, případně užíváním vhodných přírodních přípravků. Vyzkoušet můžete Cholestmizin, doplněk stravy z lékárny s extraktem z konopných semen, který pomáhá zlepšit kardiovaskulární zdraví. Dále obsahuje extrakt z červené fermentované rýže, který výrazným způsobem optimalizuje hladinu cholesterolu v krvi. Zapomenout nesmíme také na zelený čaj, který díky vysokému obsahu katechinů chrání srdce a vyrovnává hladinu cholesterolu. V přípravku naleznete i ostropestřec mariánský, který přispívá k regeneraci jater a snižuje hladinu LDL (tzv. zlého) cholesterolu.

Za vším stojí stres!

Možná si to ani neuvědomujeme, ale za spoustou civilizačních onemocnění stojí právě stres. Vyplavování stresových hormonů, kortizolu a adrenalinu, může vést až k chronickým problémům. Lehký stres je pro naše tělo prospěšný a může zvyšovat soustředění nebo nám pomáhat k lepším výkonům v práci. Nadměrné a dlouhodobé vystavování stresovým situacím je naopak škodlivé jak fyzicky, tak i psychicky a může způsobovat deprese, úzkost, nespavost, migrény a bolesti hlavy. Většina lidí pak řeší stresové situaci špatným způsobem – nadměrnou konzumací alkoholu a nezdravého jídla, což úroveň stresu ještě více zvyšuje.

Zdravý způsob, jak se vypořádat se stresem je u každého jedince jiný. Někdo odbourává stres sportem, jiný čtením nebo procházkou. Pomoci může také psycholog nebo návštěva lékárny, kde můžete vyzkoušet například doplněk stravy Neuroregen s obsahem konopí, kozlíku, meduňky a bacopy. Konopí a kozlík lékařský pomáhají zvládnout stres a přispívají k duševní pohodě. Meduňka lékařská omezuje podrážděnost a zlepšuje usínání a kvalitu spánku. Bacopa kromě zvyšování odolnosti vůči stresu podporuje i paměť a lepší koncentraci, a to i u osob ve vyšším věku.

Konopné řešení vašich problémůCannamediQ Hypetezin - doplněk stravy s konopím, celerem a hlohem pro efektivní modulaci krevního tlaku. Obsahuje extrakty z kvasnic, vinné révy chránící kardiovaskulární systém, srdce i cévy a šafrán zmírňující nervové napětí a podrážděnost, které negativně ovlivňují krevní tlak.

Konopné řešení vašich problémůCannamediQ Cholestmizin je jedinečný přípravek s konopím, monakolinem a zeleným čajem pro optimalizaci hladiny cholesterolu v krvi a ochranu kardiovaskulárního systému. Přírodní složení na bázi konopí a rostlinných extraktů zajišťuje vysokou účinnost a maximální bezpečnost užívání bez vedlejších účinků.

Konopné řešení vašich problémůCannamediQ Neuroregen je jedinečný přípravek s konopím, L-trytofanem, kozlíkem, meduňkou a bacopou modulující nervové obtíže ve 3 směrech. Unikátní kombinace kozlíku s bacopou podporuje psychickou pohodu a redukuje stres, obsažená meduňka mírní podráždění, zlepšuje kvalitu spánku a usnadňuje usínání. Bacopa navíc podporuje prokrvení mozku, čímž efektivně omezuje záchvaty třeštění hlavy.


9.8.2021, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

REISHIA 800 mg EXtractumREISHIA 800 mg EXtractum
je doplněk stravy vysoké kvality s extrémním množstvím účinné látky (800 mg Reishi v denní dávce). » více o produktu

 
Anketa

Jak posilujete svou imunitu?

Archiv anket