Zatočte s atopickým ekzémem přírodní cestou

Zatočte s atopickým ekzémem přírodní cestou

Atopický ekzém je chronické onemocnění postihující až 10 % dospělé populace. U dětí je jeho výskyt dokonce ještě častější. Atopie představuje zvýšenou citlivost kůže a sliznic vůči dráždivým látkám – alergenům. Jeho typickým projevem je střídání období akutních obtíží a zklidnění během remise. Především na podzim se toto onemocnění nejvíce zhoršuje.

Velkou roli při vzniku atopického ekzému hrají genetické předpoklady. Atopická pokožka je příznačná svou narušenou lipidovou ochrannou vrstvou, kvůli níž dochází ke snížení hydratace pokožky a zvýšené náchylnosti vůči alergenům. Alergenů může být spousta – od potravin, po předměty běžné potřeba či prach a srst zvířat. Atopické ekzém se projevuje tak, že pokožka je zarudnutá, svědivá a mohou se vyskytnout pupínky či stroupky. Nebo se také projevuje sennou rýmou či astmatem.

Pro léčbu volte raději přírodní látky než kortikoidy

Pokud dojde k akutnímu zhoršení projevů ekzému, bývá s ohledem na potřebu rychlého zmírnění nepříjemného průvodců přistupováno k léčbě kortikoidy. Kortikoidy jsou synteticky vyráběné steroidní hormony se schopností potlačovat imunitní reakci pokožky na alergeny – zánět. Jejich výhodou je rychlé zmírnění svědění, začervenání i pnutí pokožky. Daní za tuto úlevu jsou však nežádoucí vedlejší účinky a často opětovný návrat problému po jejich vysazení. Stojí proto za to vyzkoušet konopné přípravky – například ty se sníženým pH nebo protizánětlivým bambuckým máslem, které podrážděnou pokožku zklidní bez vedlejších účinků.

Pravidelná péče o atopickou pokožku

Nejen v době akutních obtíží, ale i v „klidovém“ období je ale nezbytné o atopickou pokožku pravidelně pečovat. Velmi efektivní péčí o atopickou pokožku představují přípravky s obsahem konopného oleje, který má schopnost obnovovat přirozenou kožní bariéru a dlouhodobě tak zlepšovat stav atopické pokožky. Konopný olej navíc skvěle penetruje do kůže, váže na sebe další účinné látky a pomáhá jim tak působit v hlubších vrstvách kůže. Vhodná je například kombinace konopného oleje s rašelinou či panthenolem. Jako pravidelnou péči zvolte Atopos ošetřující krém z řady Cannaderm Atopos, který právě díky obsahu těchto látek dlouhodobě hydratuje a zvláčňuje suchou a svědivou pokožku atopiků i lupénkářů, ale především obnovuje její funkci kožního pláště. Tím je redukována skutečná příčina kožních problémů. Za zmínku také rozhodně stojí Exema zklidňující krém a Konopka ze stejné řady Cannaderm přípravků. Složení přípravku Exema zklidňující krém je kromě konopného oleje, rašeliny a panthenolu ještě navíc obohacena o bambucké máslo, a proto dokáže rychle zmírnit svědění, pálení i zarudnutí pokožky, a je proto vhodný pro řešení akutních atopických projevů. Konopka je vhodná pro atopiky trpící ještě suchostí rukou či chodidel, jejich šupinatěním a vznikem prasklin a díky složení z konopného oleje a bambuckého másla doplněného o sójový olej, včelí vosk a šalvěj vytvoří na povrchu pokožky prodyšnou ochrannou vrstvu, která brání vysušování kůže a vzniku prasklin.

Zatočte s atopickým ekzémem přírodní cestouKonopka mast pro celodenní péči o velmi suchou, drsnou a šupící se pokožku u dětí i dospělých.

Zatočte s atopickým ekzémem přírodní cestouAtopos ošetřující krém pro celodenní péči o suchou, drsnou a šupící se pokožku dospělých.

Zatočte s atopickým ekzémem přírodní cestouExema zklidňující krém s mírně kyselým pH je určený pro péči o svědivou, citlivou nebo zarudlou pokožku při projevech ekzémů u dětí i dospělých.


25.10.2021, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

REISHIA 800 mg EXtractumREISHIA 800 mg EXtractum
je doplněk stravy vysoké kvality s extrémním množstvím účinné látky (800 mg Reishi v denní dávce). » více o produktu

 
Anketa

Jak posilujete svou imunitu?

Archiv anket