Darujte svým nejbližším pod stromeček dávku zdraví

Darujte svým nejbližším pod stromeček dávku zdraví

Trápí vaše rodiče, prarodiče nebo kamarády bolavé, ztuhlé či opotřebované klouby? Lámete si hlavu, co jim nadělíte pod stromeček? Spojte příjemné s užitečným a věnujte jim dárek z lékárny pro dokonalou hybnost celého pohybového aparátu!

Problémy s omezenou hybností nebo bolestí kloubů netrápí jen naše prarodiče, ale stále častěji i mladé lidi, a dokonce také sportovce. V důsledku sedavé práce u počítače, nerovnoměrného zatížení pohybového aparátu či velkého stresu se problémy týkají již každého druhého, a to bez ohledu na věk. Bývá tedy zcela normální, že i relativně mladému člověku dělá problém krátká procházka, vstát ze židle či vyjít více schodů.

Proč klouby bolí?

Nejčastější příčinou bolesti kloubů je věk. Jak naše tělo stárne, stárnou i naše kosti a klouby. První problémy s klouby se většinou objevují okolo 50 roku života. V mladém věku je chrupavka, která chrání klouby, jemná a hladká. Postupem věku dochází k jejímu vysychání a degeneraci, což omezuje pohyblivost kloubů a ty začínají bolet a otékat.

Věk není jediným viníkem

Za bolestí kloubů stále častěji stojí také jednostranná nebo nadměrná zátěž, nedostatek pohybu, obezita, ale i zánět v těle nebo dědičnost. Klouby nás však mohou bolet i kvůli špatné matraci, nevhodně zvolené obuvi nebo nesprávnému držení těla, zejména při práci u počítače. Mnoho lidí pobolívají klouby i při chřipce nebo změně počasí.

Dejte na prevenci

Nemoci pohybového aparátu jsou označovány jako civilizační problém, za který může nevhodný životní styl. Lidé se špatnou fyzickou kondicí jsou desetkrát náchylnější k bolesti a rozvoji onemocnění pohybového aparátu než lidé, kteří pravidelně sportují. Pro zdravé klouby je proto důležitý dostatek pohybu a kvalitní a vyvážený jídelníček.

Lékaři doporučují konzumaci potravin s dostatkem vitamínů a minerálů, zejména vápníku a vitamínů C, D a E, které jsou klíčové pro správné fungování kloubů. Z jídelníčku je nutné vynechat alkohol, tučná a smažená jídla, polotovary, červené maso a omezit příjem soli a cukru. Nesmíme zapomínat ani na hydrataci a kvalitní spánek.

Co klouby potřebují?

Pro správnou hybnost kloubů je vhodné doplňovat glukosamin. Ten se v lidském těle nachází přirozeně v kloubních chrupavkách, ale věkem postupně ubývá. To pak vede ke zhoršení pohyblivosti kloubů, bolesti nebo dokonce rozpadu chrupavky a kloubu. V potravinách se glukosamin téměř vůbec nenachází, a proto je nutné jej doplňovat pomocí doplňků stravy. Podle odborníků je vhodné užívat minimálně 900 mg glukosaminu denně.

Pohyblivost kloubů příznivě ovlivňuje také kurkumin, tedy látka obsažená v kurkumě. Jedná se o silný přírodní antioxidant, který pomáhá snížit opotřebení kloubních chrupavek. Proto je vhodné jej užívat jak při bolesti kloubů, tak i jako prevenci.

K velmi důležitým látkám, které zdravé klouby potřebují, patří také vitamín C. Podporuje tvorbu kolagenu pro správnou funkci kloubních chrupavek, kostí a kůže a chrání buňky před oxidativním stresem. Nesmíme zapomínat ani na konopí, respektive na extrakt z konopných semen. Konopí totiž působí protizánětlivě, ulevuje od bolesti a pomáhá udržovat zdravý stav kostí.

Přírodní řešení z lékárny

Zdravé kosti a klouby potřebujeme pro aktivní a plnohodnotný život opravdu všichni. Proto určitě nešlápnete vedle, pokud někomu o Vánocích nadělíte pod stromeček právě kloubní výživu. Darovat můžete doplněk stravy z lékárny CannamediQ Ortopeden, který díky své jedinečné kombinaci glukosaminu, konopí, kurkumy a vitamínu C představuje ideální péči pro zdravé klouby, kosti a celý pohybový aparát.

Darujte svým nejbližším pod stromeček dávku zdravíCannamediQ® Ortopeden je jedinečný doplněk stravy s konopím, mimořádně vysokým obsahem glukosaminu a extraktem kurkumy pro podporu dobrého stavu a posílení celého pohybového aparátu.


24.11.2021, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

De-press De-press
osvědčený doplněk stravy, který byl vyvinut pro dosažení dobré nálady, duševní a fyzické pohody, snížení únavy a vyčerpání a vyrovnání se s pocity úzkosti a stresu. » více o produktu

 
Anketa

Co vám pomáhá v boji s únavou?

Archiv anket