Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Proč vlasy po porodu padají?

Někdo tvrdí, že za padáním vlasů stojí stres, jiný zase, že kojení. Ve skutečnosti za to mohou hormonální změny, které se v těle ženy odehrávají při porodu a po něm. Během těhotenství se kvalita vlasů budoucích maminek výrazně zlepšuje, a to díky většímu vyplavování estrogenu, který brání jejich vypadávání. Po porodu se hladina estrogenu opět srovná a vlasy začínají více padat.

Kdy to skončí?

K vypadávání vlasů dochází mezi prvním a šestým měsícem po porodu. Většina žen zaznamenává větší padání vlasů kolem třetího měsíce po porodu. Během tohoto období mohou maminky přijít až o 30 % svých vlasů, nejčastěji na temeni hlavy. Zhoršuje se i jejich kvalita. Vlasy jsou suché, lámou se a konečky mají větší tendenci se třepit. Tento stav může přetrvávat i několik měsíců. Jde však o přirozený jev, který končí nejpozději do dvanácti měsíců po porodu.

Jak o vlasy pečovat?

Po porodu prochází kštice maminek zatěžkávací zkouškou, a proto by ženy neměly vlasy namáhat barvením, melírováním, žehlením a kulmováním. Nedoporučují se ani pevné culíky nebo drdoly, které vystavují vlasy velké zátěži. Vlasy mějte volně rozpuštěné a pokud jste majitelkou dlouhé hřívy, nechte si vlasy více zkrátit. Zbavíte se polámaných a roztřepených konečků a vlasy budou lehčí. Vlasům rovněž neprospívá ani časté mytí. Zkuste mytí omezit na dvakrát týdně. Při mytí používejte šampon určený pro váš typ vlasů a nikdy nezapomínejte na kondicionér. Po umytí můžete používat vlasové sérum nebo si jednou týdně udělat vlasovou masku. Při výběru vlasové péče omezte přípravky s obsahem sulfátů, silikonů a parabenů a dejte raději přednost přírodním produktům. Na podporu růstu vlasů jsou vhodné kofeinové nebo kopřivové šampony.

Nezapomínejte o sebe pečovat

Maminky si musí hlídat dostatečný přísun živin nejen během těhotenství, ale i po porodu. Pokud navíc kojí, předávají živiny i miminku, a tak je potřeba myslet na to, co jí. Důležitý je dostatek ovoce a zeleniny, vyvážené množství zdravých tuků, bílkovin, sacharidů a vlákniny. Neměly by zapomínat ani na pitný režim a vypít denně 2–3 litry tekutin (v horkých dnech i více). Neméně důležité je i vyhýbat se stresu, odpočívat a spát alespoň 6–8 hodin denně. To vše má na kvalitu vlasů také velký vliv, i když s péčí o miminko je odpočinek a kvalitní spánek velmi těžké skloubit.

Doplňte tělu vitaminy a minerály

Pokud nejsou maminky schopny přijmou dostatek vitamínů a minerálů ze stravy, mohou se v lékárně poohlédnou po doplňcích, které jim zajistí potřebný denní přísun živin. Z hlediska hustoty a kvality vlasů se zaměřte na přípravky, které obsahují kyselinu listovou, jód a vitaminy D, B, C a E. Padání vlasů zabraňuje rovněž selen, zinek a biotin.

Vitaminy v jedné porci

Maminky, které touží opět po hustých a krásných vlasech by v lékárně neměly přehlédnout unikátní doplněk stravy DonnaHAIR® Forte. Díky zvýšenému obsahu aminokyselin, pivovarských kvasnic a biotinu pomáhá při vypadávání vlasů, podporuje přirozenou kvalitu vlasů a jejich pevnost. Přípravek je navíc obohacen o extrakt kopřivy dvoudomé, který podporuje tvorbu keratinu. Ten tvoří až 90 % vlasu a jeho nejdůležitější součástí jsou aminokyseliny. V každé tobolce DonnaHAIR® Forte najdete aminokyseliny hned tři – metionin, cystein, tyrosin, které jsou klíčové pro strukturu a zdraví vlasu. Navíc je složení přípravku speciálně přizpůsobeno právě pro potřeby těhotných a kojících žen.

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?Každá tobolka doplňku stravy DONNAHAIR® FORTE obsahuje zvýšenou dávku tří aminokyselin (metionin, cystein, tyrosin), pivovarských kvasnic a biotinu, který podporuje zdravý růst vlasů a pomáhá při lámání a třepení.


21.5.2022, | Rubrika: KRÁSA A SEX | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

IVE InkontinStopIVE InkontinStop
Přírodní doplněk stravy při nechtěném úniku moči, které ocení všechny zralé ženy - v přechodu i po něm. » více o produktu

 
Anketa

Jste spokojená se svou postavou po Vánocích?

Archiv anket