Jak se starat o citlivou atopickou pokožku během chladných dnů?

Jak se starat o citlivou atopickou pokožku během chladných dnů?

Péče o atopickou pokožku je velmi náročná a mění se společně s ročním obdobím. S příchodem podzimních sychravých dnů dochází ke změně vlhkosti a teploty, a z toho důvodu je nutné změnit i pleťovou rutinu.

Mezi projevy atopického ekzému patří suchá a svědivá pokožka, začervenání a praskání pokožky. Pot a teplotní výkyvy ekzematické pokožce příliš nesvědčí, a proto dochází na podzim a během zimy ke zhoršení projevů.

Mazat, mazat, mazat!

Člověk s atopickým ekzémem má porušenou kožní bariéru, voda se rychleji vypařuje a snáze skrz ni pronikají alergeny. Proto je nutné pokožku promazávat 3× denně. Jakmile se ale na podzim sníží teplota a v domácnostech se začne topit, výrazně se snižuje vlhkost vzduchu. Proto bychom měli v chladných a mrazivých měsících pokožku promazávat až 5× denně a volit spíše hutnější krémy. Vyzkoušet můžete Atopos ošetřující krém, který díky svému složení s konopným olejem, rašelinou a panthenolem nejen dlouhodobě hydratuje a zvláčňuje suchou a svědivou pokožku atopiků i lupénkářů, ale především obnovuje její funkci kožního pláště. Hodí se tak pro každodenní péči.

Rychlá úleva

Stav pokožky může zhoršovat i stres, smog v ovzduší, prašné prostředí nebo kouření. Pro zvládnutí nového vzplanutí příznaků ekzému používáme tradičně lokální přípravky, které cílí na léčbu nejvíce zasažených ložisek. Vyzkoušejte přírodní Exema zklidňující krém bez vedlejších účinků. Díky složení se sníženým pH, konopným olejem, bambuckým máslem a kyselinou mléčnou rychle zmírňuje svědění, pálení i zarudnutí pokožky a účinně ulevuje od akutních projevů atopie. Před nanesením krému je vždy vhodné pokožku omýt ve vlažné vodě a jemně osušit.

Pozor na výběr oblečení

Projevy atopické pokožky zhoršuje i pot. Proto je zapotřebí věnovat zvýšenou pozornost i výběru oblečení. Právě v zimě na sebe lidé často navlečou teplé oblečení, zapotí se a pokožka pak trpí. Odborníci doporučují spíše více tenčích vrstev oblečení, které se dají v případě potřeby svléknout než jedna, velmi teplá bunda či kabát. Přednost dejte přírodním a prodyšným materiálům jako je bavlna.

Jak chránit ruce?

S příchodem ranních mrazíků je nutné ochraňovat i kůži na rukou, která vlivem nízkých teplot mívá tendenci praskat. Nezapomínejte nosit rukavice a ruce pravidelně promazávat. Na každodenní použití je vhodná konopná mast Konopka, která obsahuje pouze přírodní složky. V jejím složení s certifikací CPK bio hraje hlavní roli 50 % bio konopného oleje a bambucké máslo doplněné o sójový olej, včelí vosk a šalvěj. Konopka vytváří na povrchu pokožky prodyšnou ochrannou vrstvu, která brání jejímu vysušování a vzniku prasklin.

Vyhněte se alergenům

U hodně lidí se ekzematická pokožka zhoršuje i konzumací určitých potravin. Odborníci doporučují, aby si lidé vedli podrobný jídelníček a pozorovali, v jaké dny je ekzém horší. Pak zkusili jednotlivé potraviny vyřadit a pozorovali, jestli se pokožka nezlepší. Kromě potravin je však zapotřebí dát si pozor i na další alergeny, jako např. zvířecí srst, roztoči, aviváž, parfémované prací gely, čistící prostředky, parfémované sprchové gely apod.

Nevzdávejte se

Ekzém má kromě nepříjemných pocitů svědění, podráždění a občas i bolesti vliv také na psychiku. Vzhled pokožky umí potrápit všechny od dětí, přes teenagery až po dospělé. Atopický ekzém dokáže také narušit spánek, a zvláště u dětí i odvádět pozornost a zhoršovat soustředění. Život s atopickým ekzémem je běh na dlouhou trať. Jen promazávání ekzém nevyřeší, důležitá je i celková psychická pohoda a zdravý životní styl.

Jak se starat o citlivou atopickou pokožku během chladných dnů?Atopos ošetřující krém pro celodenní péči o suchou, drsnou a šupící se pokožku dospělých.

Jak se starat o citlivou atopickou pokožku během chladných dnů?Exema zklidňující krém s mírně kyselým pH je určený pro péči o svědivou, citlivou nebo zarudlou pokožku při projevech ekzémů u dětí i dospělých.

Jak se starat o citlivou atopickou pokožku během chladných dnů?Konopka mast pro celodenní péči o velmi suchou, drsnou a šupící se pokožku u dětí i dospělých.


22.9.2022, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

IVE InkontinStopIVE InkontinStop
Přírodní doplněk stravy při nechtěném úniku moči, které ocení všechny zralé ženy - v přechodu i po něm. » více o produktu

 
Anketa

Jste spokojená se svou postavou po Vánocích?

Archiv anket