Návod, jak dodržet novoroční předsevzetí o hubnutí!

Návod, jak dodržet novoroční předsevzetí o hubnutí!

Dáváte si každý rok předsevzetí, že konečně začnete chodit do fitka a zhubnete, ale než nadejde únor, vaše snaha je u konce? Máme pro vás pár zaručených rad, díky kterým to letos zvládnete a ve svém předsevzetí vytrváte po celý rok.

S blížícím se příchodem nového roku řada lidí hodnotí uplynulý rok a vytyčuje si cíle, kterých chtějí v novém roce dosáhnout. Mezi stálice patří hubnutí. Mnoho žen však toto předsevzetí nedodrží, například kvůli neudržitelné dietě připomínající spíše hladovku nebo kvůli slabé vůli.

Reálné cíle

Právě nereálné cíle, které si mnohé ženy vytyčují, stojí za tím, že snahu o shození nadbytečný kil brzy vzdají. Mít z velikosti XL do léta XS nebo zhubnout 30 kilo není určitě dobrý přístup. Dejte si pro začátek za cíl třeba shodit 5 kilo. Nečekejte však, že výsledku dosáhnete za týden. Zdravý váhový úbytek je 0,5 – 1 kg za týden, takže to může trvat i měsíc či dva, než budete o 5 kilo lehčí. Nezapomeňte se také fotit a měřit. Mnoho žen totiž odradí, když se váha nehýbe. Číslo na váze berte spíše jako orientační. Důležitější je zejména poměr tuku a svalů, popřípadě ztracené centimetry. Hubnout totiž můžete, i když bude váha stagnovat.

Všeho s mírou

Při hubnutí hraje velkou roli strava. Většina žen se však uchýlí k nějaké nesmyslné restriktivní dietě, která není z dlouhodobého hlediska udržitelná. Znáte heslo „všeho s mírou“? Tak to při zdravém hubnutí rozhodně platí. Není dobré vyřazovat určité skupiny potravin z jídelníčku. Jak mnozí odborníci praví, neexistuje nezdravé jídlo, jen nezdravé množství. Drastické omezování určitých druhů potravin vede v konečném důsledku k tomu, že naše tělo hladoví a mohou nás přepadat večerní chutě, při kterých vyluxujeme celou ledničku. Pár kousků pizzy nebo čokolády jednou za čas váš progres v hubnutí určitě nenaruší. Nesmíte se však těmito potravinami ládovat každý den. Snažte se jídlo rozdělit do 3–5 porcí a mít v každém chodu dostatek bílkovin, tuků i sacharidů. Jídlo vybírejte čerstvé, co nejméně průmyslově zpracované. Důležitou roli hraje i pestrost našeho jídelníčku. Zkoušejte nové zdravé recepty. I takový cheesecake nebo vánoční cukroví můžete udělat v odlehčené verzi, stačí jen nahradit pár surovin.

Hýbejte se

I když lze zhubnout jen stravou, pohyb je pro naše fyzické, ale i psychické zdraví velmi důležitý. Nedokážete si sama sebe představit ve fitku? Nevadí, najděte si sport, který vám vyhovuje. Skvělá je jóga, díky které zpevníte celé tělo nebo třeba plavání, běh či cyklistika. Na internetu naleznete mnoho cvičebních videí nebo si můžete stáhnout nejrůznější aplikace, kde naleznete kompletní stravovací a cvičební plány na domácí cvičení. Nemusíte se tak trápit s vymýšlením cviků a k domácímu cvičení vám mnohdy postačí jen vlastní tělo či pár jednoručních činek a podložka.

Chůzí ke štíhlé postavě

Vůbec nejlepší formou pohybu je chůze. Je to pohyb, který může bez problémů vykonávat naprostá většina z nás. K chůzi nepotřebujete drahé vybavení, stačí jen kvalitní obuv. Navíc má mimo hubnutí i další pozitivní dopady na naše zdraví. Podporuje správnou funkci kardiovaskulárního systému, zvyšuje imunitu, ovlivňuje hladinu cholesterolu, krevního tlaku a zpomaluje rozvoj osteoporózy. Ze začátku je důležité začít pozvolna, než se vám zlepší kondice. Postupně můžete přidávat na tempu i vzdálenosti. Odborníci doporučují denně ujít 10–12 tisíc kroků.

Příprava, motivace, odměna

Správná příprava a motivace hrají také zásadní roli v hubnutí, alespoň v začátcích. Vymezte si dobu, ve které budete cvičit nebo se věnovat nějakému pohybu. V tom vám může pomoci motivační fitness diář, kam můžete rovněž zaznamenávat svůj progres. Dobrými pomocníky jsou i chytré hodinky či fitness náramek, které vám počítají kroky a spálené kalorie. Motivovat se k pohybu můžete i novým sportovním oblečením, běžeckými botami nebo pomůckami. Nezapomeňte se za každý úspěch odměňovat. Spíše než čokoládě nebo pizze dejte přednost odměně v podobě knížky, šperku či nového oblečení.

Ve dvou se to lépe táhne

Pokud jste se rozhodli ke změně životního stylu, je důležité se obklopovat lidmi, kteří vás ve vašem snažení budou podporovat. V dnešní době existuje mnoho skupin na sociálních sítích věnujících se cvičení či zdravému životnímu stylu. Můžete zde najít parťáka do posilovny, na běhání či na horskou túru. Budete se tak navzájem podporovat a motivovat.

Pomocník z lékárny

Při redukční dietě a pravidelném cvičení je vhodné zařadit do své rutiny i doplňky stravy, které obsahují L-karnitin, BCAA aminokyseliny, synefrin a extrakt pampelišky lékařské. V lékárně můžete vyzkoušet např. doplněk stravy Lipoxal UltraFit, který díky obsahu účinných látek usnadňuje spalování tuků a podporuje snižování hmotnosti. Složení Lipoxalu je nově rozšířeno o extrakt pampelišky lékařské, který pomáhá odstranit přebytečnou vodu z těla. Právě zadržování vody může vést k nárůstu hmotnosti, pocitům těžkosti a únavě. Navíc obsažený synefrin snižuje nadměrnou chuť k jídlu.

Návod, jak dodržet novoroční předsevzetí o hubnutí!Doplněk stravy Lipoxal UltraFit díky svému účinnému složené usnadňuje spalování tuků a odstranění přebytečné vody z organizmu. Současně snižuje nadměrnou chuť k jídlu a podporuje snižování hmotnosti a formování postavy.


20.12.2022, | Rubrika: KRÁSA A SEX | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

Bellasin CelluSlimBellasin CelluSlim
doplněk stravy Bellasin CelluSlim přináší inovované složení tradičního přípravku Bellasin vyvinutého speciálně pro potřeby ženského organizmu po 40. roku života. » více o produktu

 
Anketa

Hubnete letos do plavek?

Archiv anket