Trápí vás hemoroidy? 6 tipů, které vám zaručeně pomohou!

Trápí vás hemoroidy? 6 tipů, které vám zaručeně pomohou!

Hemoroidy a jejich nepříjemné projevy, jako jsou bolest, svědění, pálení nebo krvácení během vyprazdňování, trápí stále více lidí. Důvodem je zejména nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, nadváha, ale také těhotenství nebo nadměrný stres. Máte s hemoroidy problém i vy? Nezoufejte, tyto tipy vám zaručeně uleví!

1. Pohyb je základ

Hemoroidy se nejčastěji vyskytují u lidí, kteří nemají dostatek pohybu. Proto lékaři doporučují věnovat se alespoň 30 minut denně nějaké aktivitě. Pozor však na cyklistiku a zvedání těžkých vah ve fitness centru. Ty vám mohou spíše uškodit. Raději dejte přednost chůzi, plavání, tenisu, badmintonu apod. Pravidelný pohyb vám také pomůže udržet si zdravou hmotnost či shodit nějaké to přebytečné kilo. Nadváha je totiž další z příčin vzniku hemoroidů.

2. Dostatek vlákniny ve stravě

Lidé trpící častou zácpou mají rovněž předpoklady k rozvoji hemoroidů. Z toho důvodu je nutné do svého jídelníčku zařadit více potravin bohatých na vlákninu. Její denní příjem by se u dospělého člověka měl pohybovat kolem 30 g. Nejvíce vlákniny naleznete v celozrnném pečivu, dále v celozrnných přílohách (např. celozrnné těstoviny, rýže, kuskus, bulgur, pohanka), luštěninách, semínkách a oříškách. Z ovoce dejte přednost rybízu, malinám a banánům a ze zeleniny hrášku, brokolici a mrkvi. Pokud nejste schopni přijmout dostatečné množství vlákniny ze stravy, můžete vyzkoušet např. psyllium nebo inulin. Ty se dají rozpustit do vody nebo přidat do kaše či jogurtu.

3. Pitný režim

Při hemoroidech je pitný režim nesmírně důležitý. Jeho nedostatek totiž může rovněž vést k zácpě. Odborníci doporučují přijmout 30 až 40 ml vody na kilogram tělesné hmotnosti. 70kilový dospělý člověk by tak měl vypít kolem 2,5 litrů denně. Do pitného režimu se nepočítá alkohol ani káva. Pokud vám dělá pitný režim problém, zkuste přidat do svého jídelníčku potraviny s vyšším obsahem vody, jako např. meloun, salátová okurka, ředkvička, ledový salát, rajčata, květák nebo paprika.

4. Důsledná hygiena

Hygiena je při léčbě hemoroidů opravdu klíčová. Po stolici je nutné konečník omýt vodou a mýdlem nebo použít antibakteriální vlhčené ubrousky. Nezapomínejte ani na výběr vhodného spodního prádla. Dejte raději přednost přírodním materiálům, jako je bavlna nebo bambus. Ty jsou prodyšné a citlivé k vaší podrážděné pokožce.

5. Koupel z dubové kůry

K léčbě hemoroidů se často využívá i dubová kůra, která má protizánětlivý a dezinfekční účinek. Podporuje normální stav pokožky, zastavuje krvácení a urychluje hojení. Nejčastěji se z dubové kůry připravuje sedací koupel, kdy použijeme 1 polévkovou lžíci kůry na 1 litr vody. Sedací koupel však není vhodné provádět dlouhodobě, neboť může sliznici vysušovat a ta může více praskat.

6. První pomoc z lékárny

Rychlou úlevu vám poskytnou i speciální gely a masti na hemoroidy. V lékárně se podívejte po takových, které nejen ulevují od bolesti, ale také tlumí zánět a omezují krvácení. Lékárníci doporučují novinku z řady Cannaderm – Hemox gel na hemoroidy. Unikátnost tohoto zdravotnického prostředku spočívá v kombinaci konopného extraktu s mikronizovaným diosminem a hesperidinem. Dále je to olej z hroznových jader s resveratrolem a AntiHemoTM komplexem, jenž představuje široké spektrum rostlinných extraktů a silic. Právě tyto složky a mechanizmy účinku zkracují dobu obtíží a urychlují regeneraci konečníku. Přípravek je navíc vhodný pro těhotné a kojící ženy.

Trápí vás hemoroidy? 6 tipů, které vám zaručeně pomohou!Zdravotnický prostředek s konopným extraktem určený k léčbě hemoroidů. Svým inovativním složením a mechanizmy účinku zkracuje dobu obtíží, úlevuje od bolesti, tlumí zánět a krvácení.


22.3.2023, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

Bellasin CelluSlimBellasin CelluSlim
doplněk stravy Bellasin CelluSlim přináší inovované složení tradičního přípravku Bellasin vyvinutého speciálně pro potřeby ženského organizmu po 40. roku života. » více o produktu

 
Anketa

Hubnete letos do plavek?

Archiv anket