Menopauza může být i krásné období

Menopauza může být i krásné období

Život plný krásných zážitků a radosti bez jakýkoli starostí, můžete mít i při menopauze. Přechod sice je náročnějším obdobím v životě ženy, ale nic není nemožné. Jen je potřebné myslet více na svůj životní styl a projevy menopauzy budou hned o něco zvládnutelnější.

Menopauza není konec

Stárnutí je naprosto běžná a přirozená věc, ale pro mnoho žen představuje obávaného strašáka. Návaly horka, pocení, nespavost, dehydratace, podrážděnost a ztráta libida jsou bohužel nepříjemnými průvodními příznaky menopauzy. Také nárůst váhy a úplná změna postavy může být jedním z projevů přechodu. Může za to úbytek pohlavních hormonů, který nejen může snižovat právě kvalitu vašeho života, ale může také vyústit k rozvoji mnohých zdravotních komplikací, a proto je důležité toto období nepodceňovat a postavit se těmto překážkám čelem!

Nenechte si vzít sebevědomí

Proces stárnutí nelze obejít, a hlavně to není nic, co vám mělo sebrat sebevědomí. Zdravé sebevědomí je schopnost uvědomovat si nejen své přednosti, ale i nedostatky. Ze svých nezdarů se nezhroutit, povznést se nad ně, ale hlavně proti nim rázně zakročit. Život po menopauze sice vyžaduje více úsilí, co se týče pohybu, stravy, aby vaše tělo zůstalo v takové kondici, v jaké jste zvyklá, ale spokojený a zdravý život za tuto snahu rozhodně stojí.

Hubnutí po menopauze není mýtus

Není žádným tajemstvím, že k dokonalé postavě se hlavně projíme a prospíme. Právě vyvážená strava, která je doplněná o dostatek pohybu a odpočinku je klíčem k úspěchu. Do svého jídelníčku zařaďte hodně ovoce, zeleniny, masa, luštěnin, zdravých tuků a dostatečné množství vody. Čemu se rozhodně vyhněte, jsou drastické a zbytečné diety, které vás sice na chvíli mohou přebytečných kil zbavit, ale po čase se zase zpátky objeví. Dejte si pozor také na silně kořeněná jídla, která zase mohou způsobovat zvýšení tělesné teploty a ta zase nadměrné pocení. Stejně tak je lepší vynechávat alkohol, kávu či různé slazené nápoje.

I pohyb je důležitý

Příbytek váhy po čtyřicítce může být ještě podpořen sedavým způsobem života, a proto je dobré se zaměřit, aby tělo mělo dostatek pohybu. Ač se to může zdát jakkoli podivně, podíl svalové hmoty v těle má velký vliv na rychlost metabolizmu. Svaly totiž spotřebovávají více energie než tuková hmota, a proto je v období po menopauze ideální silový trénink. S přibývajícím věkem svaly ochabují a pravidelným cvičením tomu zabráníte. Silový trénink je ale také vhodné střídat s aerobním cvičením a jógou, aby bylo tělo zvyklé na jakýkoli pohyb.

Za nespavost může nedostatek hormonů

Odpočívat byste měla tak, jak si tělo řekne a stejně tak byste se měla vyhýbat stresovým situacím, který nejen negativně ovlivňuje naše přemýšlení, ale také tělo. Každé tělo je ale jiné, proto se jej naučte poslouchat. Někomu může postačit spánek 6 hodin denně, někdo potřebuje i 9 hodin, aby se cítil odpočatý. A i to je naprosto v pořádku. Pokud vás ale během menopauzy trápí nespavost, může za to nedostatek hormonů estrogen a progesteron, které regulují hladinu melatoninu neboli hormonu spánku. Na zlepšení spánkové hygieny má vliv právě i vyvážená strava, pohyb, ale stejně tak i matrace, na které spíte či pyžamo. Pohodlí je pro kvalitní spánek také důležité, a proto se zamyslete nad pořízením nové kvalitní matrace.

Dodejte tělu potřebné vitaminy

Během menopauzy kromě dalšího dochází k množství hormonálních změn, kdy tělo už přijímat dostatečné množství vitaminů, a proto je dobré začít tyto vitamin suplementovat. Velmi důležitý je vitamin D, který působí jako prevence několika onemocnění, které mohou menopauzu doprovázet, jako například osteoporóza, diabetes, deprese a výkyvy nálad či obezita. Dalším vitaminem vhodným k doplňování během menopauzy je vápník, který stejně jako vitamin D pomáhá předcházet řídnutí kostí.

Pozor na osteoporózu

Nepříjemný společník menopauzy je právě osteoporóza, známá také jako řídnutí kostí. Je totiž poměrně zákeřná a nemusí se navenek nijak projevovat. Stačí, když uděláte neopatrný pohyb nebo spadnete z malé výšky a oslabené kosti mohou prasknout. Proto je důležité myslet na již zmíněnou suplementaci vápníku a vitaminu D.

Řešení všeho v jednom najdete v lékárnách

Vše, co bychom během období menopauzy měly svému tělu pravidelně doplňovat, objevíte v doplňku stravy Elli MenoOsteo FORTE. Právě ten nabízejí komplex důležitých látek, které ženám v menopauze a po ní většinou chybí. Extrakt z jetele lučního pomáhá udržovat klidný a pohodlný přechod. Extrakt ze šištic chmele otáčivého zase napomáhá ženám vyrovnat se s návaly horka, pocením, neklidem či podrážděností. Kromě těchto látek obsahuje také vitaminy D3 a K2 a vápník, který je potřebný pro zdraví kostí.

Menopauza může být i krásné obdobíV doplňku stravy Elli MenoOsteo FORTE se kromě jiného snoubí extrakt z jetele lučního, který pomáhá udržovat klidný a pohodlný přechod, přičemž je zároveň prospěšný pro pevnost kostí, a extrakt ze šištic chmele otáčivého, jenž napomáhá ženám vyrovnat se s projevy spojenými s menopauzou, jako jsou návaly horka, pocení, neklid a podrážděnost.


11.4.2023, | Rubrika: BOJ S VĚKEM | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

Bellasin CelluSlimBellasin CelluSlim
doplněk stravy Bellasin CelluSlim přináší inovované složení tradičního přípravku Bellasin vyvinutého speciálně pro potřeby ženského organizmu po 40. roku života. » více o produktu

 
Anketa

Hubnete letos do plavek?

Archiv anket