Pro krásu cokoli?

<a href=\‚https:­//www.inspira­ce-pro-zdravi.cz/admi­nistrace/clanek­foto/201210031­55607678749\‘ title=\‚Pro krásu cokoli?\‘ rel=\‚lightbox[226]\‘­><img src=\‚https:/­/www.inspirace-pro-zdravi.cz/admi­nistrace/clanek­foto/small2012100315­5607678749\‘ alt=\‚Pro krásu cokoli?\‘ title=\‚Pro krásu cokoli?\‘ />O ženách se říká, že jsou pro krásu schopny snad všeho. No, na některé to snad platí, ale posuďte sama, dala byste si na obličej třeba rozemleté brouky, koňskou moč nebo třeba ptačí trus? Světoznámé hvězdy filmových pláten na těchto procedurách jak se zdá nešetří a šahají takřka po každém způsobu, jak si udržet mladou tvář aspoň o chviličku déle.

Například na modelku a zpěvačku Victoriu Beckham nedávno „prasklo“, že za její zdravě lesklou pletí stojí maska vyrobená z hovínek japonských slavíků. Ty se suší pod UV lampou, míchají s rýžovými otrubami a minerální vodou. Pleť má tato maska zbavit odumřelých buněk a dodat jí mladistvý vzhled. Co mají kosmetičky dále pro movité zákazníky připravené?

Pleťová maska ze spermatu

Získání materiálu je jednouché, rychlé, levné a aplikace takřka bezpracná. Zdá se, že by to mohla být ideální maska na obličej pro všechny sociální vrstvy. Ani s mužským spermatem to ale údajně není tak slavné, jak se říká. Sice obsahuje kalcium, magnezium, sodík, vitamin C, zinek, cukry, kreatin a podobně, není to ale nic, co by už tělo samo o sobě nevyrábělo. Navíc můžete mít na některou z těchto látek alergii a místo toho, abyste se pyšnila vypnutou pletí, osypete se. I zde zjevně platí – věř a víra tvá tě uzdraví.

Pleťová maska ze šnečího slizu

Někdo je jí, jiní z nich zase „dojí“ sliz kvůli kosmetice. Řeč je o novém kosmetickém hitu – extrakt ze šnečího slizu. Tento nápad přišel z Chile, kde jsou celé farmy těchto plžů, z nichž se jakousi procedurou sliz získává, aniž by byl tvor usmrcen. Látka má pomáhat buňkám s regenerací a s hojením ran. Internet nešetří chválou na tuto novou metodu zpomalení stárnutí. My si jen neumíme představit, že bychom například dojičky krav u nás vyměnili za stěrače šnečího slizu. Na druhou stranu, dnes je možné vše…

Pleťová maska z použitého oleje

Vylívala jste nedávno z fritézy starý olej? Chyba! Vědci jsou názoru, že použitý kuchyňský olej obsahuje aktivní činidla, která se jinak získávají z petroleje využívaného v kosmetice. Mohla jste tak být krásná a zároveň pomoci Matičce Zemi. Nu, co už. Tak třeba příště…

Pleťová maska z kuřecího morku

Podle některých je to ta nelahodnější věc z celého zvířete, jiní si z morku míchají krémy. Podle posledních výzkumů morek umí regenerovat pleť a má mít i protizánětlivé účinky. Pečení kuřete tímto dostává úplně jiný rozměr…

Ale teď vážně

Nemusíte sahat po takovýchto extrémech. Často stačí jen otevřít ledničku. V domácnosti totiž ukrýváte poklady, které vaší pleti pomohou v mnoha směrech.

Na suchou pleť platí bílý jogurt, tvaroh, med, avokádo, banán

Vyzkoušejte:

Rozmačkejte dužinu avokáda a naneste na pleť. Nechejte působit tak 10 minut a poté pleť omyjte. Měla by být zklidněná a velmi jemná.

Rozmačkejte půlku banánu a kašičku smíchejte s 1 lžící jogurtu a 1 lžičkou nasekaných ovesných vloček. Směs naneste na obličej a nechejte 20 minut působit. Pleť by měla být pevnější a jemnější.

Na mastnou pleť zase jíl z lékárny, droždí, vaječné bílky, citronová šťáva, jablko.

Vyzkoušejte:

Smíchejte nastrouhané jablko s 1 lžící jogurtu a medu. Na obličeji nechejte působit 20 minut a poté pokožku omyjte. Přidáte-li ovesné vločky, vznikne peeling, kterým si můžete vyčistit pleť.

Používáte pleťové masky? Jaké? Kupujete si je nebo spoléháte na domácí výrobu?


4.10.2012, | Rubrika: KRÁSA A SEX | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

Vlasové hnojivoVlasové hnojivo
je unikátní doplněk stravy s aminokyselinami, MSM a biotinem přinášející účinnou pomoc v boji s nadměrným vypadáváním a ztrátou vlasů, jejich pomalým růstem a špatnou kvalitou. » více o produktu

 
Anketa

Co vás na sklonku léta trápí nejvíce?

Archiv anket