Nepřítel všech škol a školek – veš dětská

Zatočte s nepřítelem všech škol a školek – vší dětskou

Jen málo rodičů se ještě nesetkalo s výzvou zvanou vši. Za rok podle odhadů tento parazit navštíví kolem půl milionu českých dětí a vlasů se pak drží přímo „vší silou“. Je jedno, zda jsou prázdniny či školní rok, vši se mohou objevit kdykoli. Nejrizikovější období však bývá začátek školního roku, kdy se děti vrací do školních lavic a sdružují se ve větších kolektivech dětí.

Výskyt tohoto hmyzu není vůbec vázán na to, v jaké sociální situaci se rodina nachází. Může se objevit v pečlivě udržovaných vlasech stejně dobře jako v těch zanedbaných. Navíc, i když se vší zbavíte, nemáte žádnou jistotu, že si je vaše dítě nepřinese za týden ve vlasech znovu. Proto se vyplácí vsadit na prevenci, pravidelně prohlížet vlasy celé rodině a vždy mít doma připraveného pomocníka, který se o likvidaci vší postará.

Milimetroví upíři

Pokud už se ve vlasech veš objeví, je třeba jednat rychle. Vši sice nepřenášejí nemoci jako třeba klíšťata či jiný hmyz, ale i tak si s nimi můžete užít pravé peklo. Jakmile totiž veš nabodne kůži, stane se místo vpichu velmi citlivé a postiženého svědí. Dospělí se většinou dokážou ovládnout a nepoškrábat se, děti si ale jsou schopny kůži na hlavě zcela rozškrábat, čímž mohou vznikat i silné záněty pokožky.

Co udělat jako první? Informujte okolí Informace o tom, že má vaše dítko vši, by se jako první měla dostat do školy či školky a k vedoucím kroužků, které vaše dítě navštěvuje. Kompetentní lidé pak předají zprávu dalším rodičům, aby u svých dětí prováděli pravidelnou a důkladnou kontrolu vlasů. Do té doby, než zlikvidujete poslední veš ve vzdálenosti 1 cm od pokožky, nesmí dítě do kolektivu dalších dětí.

Dnes už je to jednodušší

Zatočte s nepřítelem všech škol a školek – vší dětskou

Dříve bylo řešení radikální. Kluky oholit dohola a děvčatům umýt vlasy v octu. Dnes už naštěstí tyto razantní zákroky nejsou nutné. Stačí totiž zajít do lékárny pro vhodný zdravotnický prostředek. Vysokou účinností se mezi přípravky na vši vyjímají přípravky na bázi přírodních olejů a silic, které nejenže poskytují maximální účinnost v péči o vlasy a pokožku hlavy při výskytu vší a hnid, ale zároveň jsou k pokožce hlavy velice šetrné.

Pak už je jen potřeba najít si dostatek času a odvahu na to, dát se do devastující ofenzivy proti vytrvalému nepříteli. Důležité je mít na paměti, že likvidační kúru proti vším je nutné nejpozději do 7. dne od první aplikace přípravku opakovat. V této době se totiž může stát, že se z nezasažené hnidy vylíhne dospělá veš, jež opět naklade nová vajíčka.

Veš, kam se podíváš

Vši musíte dostat nejen z vlasů, ale také ze všech předmětů, které do styku s parazitem přišly. Ať už se jedná o ručníky, oblečení, ložní prádlo či hračky, vše musí být důkladně vypráno, vydezinfikováno nebo alespoň pečlivě prohlédnuto.

  • Ručníky, oblečení, ložní prádlo a plyšové hračky vyperte ideálně při teplotě 60 °C. Po usušení prádlo přežehlete.
  • Hřebeny, kartáče, sponky a čelenky ponořte do horké vody, která má opět minimálně 60 °C.
  • Pečlivě vysajte a vytřete všechny pokoje, v nichž vaše dítě pobývá. Vši se mohou držet i v koutcích nebo na stěnách.

Buďte připraveni

Přestože teď vši možná v rodině nemáte, je vždy lepší, když na ně budete připraveni. Pořiďte si proto v lékárně zdravotnický prostředek LiQuido DUO FORTE – dvojitý zásah proti vším a hnidám v podobě šamponu a séra na vlasy. Obsahuje unikátní komplex přírodních silic a olejů, jejichž kombinace a účinné látky vytváří nepříznivé podmínky pro existenci, růst a množení vší. Zároveň je šetrný a dobře snášený citlivou pokožkou. Mohou ho tak užívat malé děti i alergici.

Nepřítel všech škol a školek – veš dětskáLiQuido DUO FORTE


1.10.2020, | Rubrika: NAŠE DĚTI | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

Vlasové hnojivoVlasové hnojivo
je unikátní doplněk stravy s aminokyselinami, MSM a biotinem přinášející účinnou pomoc v boji s nadměrným vypadáváním a ztrátou vlasů, jejich pomalým růstem a špatnou kvalitou. » více o produktu

 
Anketa

Co vás na sklonku léta trápí nejvíce?

Archiv anket