Zhubněte jednoduše nadbytečná do kila do plavek!

Zhubněte jednoduše nadbytečná do kila do plavek!

Léto už je za dveřmi a vás děsí představa, že si na vezmete krátkou sukni, kraťasy nebo dokonce plavky? I když nemáte ideální postavu, nic není ztraceno! Stačí se řídit jednoduchými radami a do léta se budete pyšnit výstavními křivkami.

Mnohé ženy bojují s váhou celý život, a tak jim představa blížícího se léta nevykouzlí zrovna úsměv na tváří. Spíše naopak v nich teplé letní dny vzbuzují strach a obavy. Neustále tak zkouší nové diety a drží nesmyslné hladovky. Hubnutí je však velmi jednoduché, když víte, jak na to! A jde to v jakémkoliv věku. I během menopauzy!

Co je to menopauza?

Menopauza neboli lidově přechod je období v životě ženy, kdy dochází k útlumu funkce vaječníků a následně ke snížení tvorby hormonů estrogenu a progesteronu. S tím souvisí i skončení menstruačního cyklu. Menopauza se většinou objevuje mezi 45. až 55. rokem života ženy a doprovází ji značné změny. Návaly horka, nespavost, výkyvy nálad, přecitlivělost, zhoršení paměti, vyšší ohrožení pro kosterní systém, špatné libido či nárůst hmotnosti.

Právě změna poměru tukových tkání a svalů trápí ženy po čtyřicítce. Dochází k tzv. redistribuci tukové tkáně, která se začne hromadit v rizikových partiích jako jsou boky, stehna, břicho nebo paže. Žena v období menopauzy může přibrat i kilo a půl ročně. Nárůst hmotnosti se však negativně podepisuje nejen na vzhledu, ale i na zdraví, jelikož viscerální tuk v oblasti břicha je jedním z rizikových faktorů srdečních a cévních onemocnění, diabetu nebo vysokého krevního tlaku. Proto je důležité, aby o sebe ženy ani v období menopauzy nepřestaly pečovat a dodržovaly pár jednoduchých rad.

1. Hýbejte se

Pravidelný pohyb je pro udržení dobré fyzické kondice nesmírně důležitý. Odborníci doporučují alespoň 30 minut denně. Dostat své tělo do formy můžete díky józe, plavání či jízdě na kole, ale nejefektivnější způsob je silový trénink, protože při budování svalové hmoty dochází ke spalování tuků. Nezapomínejte i na tak základní pohyb jako je chůze. Ta je velmi často podceňovaným nástrojem při hubnutí. Zkoušeli jste si změřit, kolik za den ujdete kroků? Pokud máte sedavé zaměstnání, pak vás toto číslo asi nemile překvapí. Zkuste si tedy po práci zajít na procházku a denně splnit minimálně 10 tisíc kroků. Chůze v přírodě vám udělá dobře nejen na těle, ale i na duši.

2. Zaměřte se na to, co jíte

I když je pravidelný pohyb velmi důležitý, tvoří malou část při snaze o redukci váhy. Tou největší je strava. Můžete sportovat sebevíc, ale pokud se budete ládovat sladkostmi či tučným a smaženým jídlem, nezhubnete ani deko. Při hubnutí je klíčový správný poměr a množství bílkovin, sacharidů a tuků. V tom vám mohou pomoci nejrůznější aplikace nebo jídelníčky. Právě dostatečný příjem bílkovin neboli proteinů je při hubnutí důležitý. Pokud chcete redukovat váhu, měla byste za den přijmout 1,5 gramů bílkovin na kilogram své tělesné hmotnosti. Nejvíce bílkovin obsahuje maso (zejména hovězí, kuřecí nebo ryby), dále vejce a mléčné výrobky (bílé jogurty, tvaroh, cottage sýr, tvarůžky apod.). Mezi rostlinné zdroje bílkovin pak patří luštěniny (sója, hrách, čočka, cizrna, fazole), ořechy (mandle, kešu) a semínka (chia, lněné) a obiloviny jako ovesné vločky nebo quinoa. Pokud se vám stále nedaří přijmout za den doporučené množství bílkovin, můžete si na svačinu dopřát proteinový nápoj či proteinovou tyčinku.

3. Vyhýbejte se stresu a odpočívejte

Zdá se vám, že i když pravidelně cvičíte a správně se stravujete, že se přesto nemůžete zbavit nadbytečných kil? Může za tím stát i nedostatek spánku a nadměrné vystavování stresujícím situacím. Právě stres je častou příčinou za řadou nemocí a může nám bránit i v hubnutí. Je proto důležité dostat mysl do pohody a dopřát tělu odpočinek a kvalitní spánek (7–9 hodin denně).

4. Zapomeňte na tekuté kalorie

Klíčem k hubnutí je přijmout méně kalorií, než tělo spálí. Mnoho žen si zapisuje vše, co za den sní, aby dodržely svůj stanovený příjem nebo se stravují podle jídelníčku od výživového poradce. Často však nevědomky přijímají navíc až stovky tzv. tekutých kalorií. Ty představují veškeré sladké nápoje a alkohol, ve kterých se skrývá velké množství kalorií a cukrů! Proto při redukci váhy dejte raději přednost neslazeným čajům nebo obyčejné vodě. Pokud vám čistá voda nechutná, můžete do ní přidat pár kapek citronové šťávy a lístky máty.

5. Přírodní pomoc z lékárny

Pokud hledáte řešení, jak se zbavit přebytečných kil, mohou vám pomoci i vhodné doplňky stravy z lékárny. Při jejich výběru věnujte pozornost složení a dejte přednost takovému přípravku, který obsahuje např. zelený čaj, který obsahuje velké množství antioxidantů a pomáhá tak zrychlit metabolismus a snížit chuť k jídlu. Obsažený kofein v zeleném čaji navíc zabraňuje tělu ukládat přijaté kalorie. Při hubnutí je důležitá i psychická pohoda, a proto je dobrým pomocníkem také jetel červený. Ten obsahuje přírodní látky podobné hormonu estrogenu, a tak pomáhá zmírnit příznaky menopauzy. To vše naleznete v doplňku stravy Bellasin CelluSlim, který byl speciálně vyvinut pro potřeby ženského organizmu po 40. roku života. Navíc díky inovovanému složení a účinným složkám pomáhá s redukcí celulitidy.

Zhubněte jednoduše nadbytečná do kila do plavek!Doplněk stravy Bellasin CelluSlim přináší inovované složení tradičního přípravku Bellasin vyvinutého speciálně pro potřeby ženského organizmu po 40. roku života.


31.5.2023, | Rubrika: KRÁSA A SEX | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

Vlasové hnojivoVlasové hnojivo
je unikátní doplněk stravy s aminokyselinami, MSM a biotinem přinášející účinnou pomoc v boji s nadměrným vypadáváním a ztrátou vlasů, jejich pomalým růstem a špatnou kvalitou. » více o produktu

 
Anketa

Co vás na sklonku léta trápí nejvíce?

Archiv anket